strona głównadodaj do zakładek

Liczarki do bilonu - teoria

Czym są liczarki do bilonu?

Liczarki do bilonu pozwalają zachować czas i zwiększają wydajność liczenia nieposortowanego bilonu. Eliminują błędy jakie mogą być popełnione przy ręcznym liczeniu monety po monecie. Monety umieszczane są na tacce liczarki. Maszyna sortuje, liczy, dzieli na partie i sumuje całość. niektóre urządzenia są zaprojektowane tak aby umożliwiać ustawianie średnicy i grubości monety.

Wybór liczarki do bilonu

Ile monet potrzebuję zliczyć w danym czasie?

Każda liczarka stworzona jest do przeliczania określonej ilości monet na minutę. Jeśli szybkość nie odgrywa większego znaczenia, może wystarczyć ręczny sorter. Ręczny sorter monet wymaga operatora do przekręcenia korby, aby załadować monety do maszyny. Kiedy korba jest przekręcona, monety wpadają do odpowiednich miejsc i są zliczane. Jeżeli natomiast ma się do czynienia z sytuacją, w której wymagana jest duża ilość monet do sortowania, elektryczny sorter lepiej sprosta tym wymaganiom. Niektóre liczarki bilonu są w stanie liczyć do 2600 monet na minutę, co oznacza 156 000 monet na godzinę.

Co oznacza, że urządzenie jest ręczne?

Dla większości modeli ręczny oznacza, że operator musi przekręcić dźwignię, aby załadować bilon do maszyny. Kiedy dźwignia jest przekręcona monety wpadają do odpowiednich miejsc i są liczone.

Jaką walutę planujesz liczyć?

Wiele modeli, które posiadamy w ofercie posiada kontrolę rozmiaru monety. Pozwala to na dostosowanie grubości i średnicy monety, co daje możliwość liczenia monet wielu krajów, monet ze złota, żetonów itp.

Jakie są wymagania co do bezpieczeństwa?

Wiele liczarek/sorterów bilonu ma możliwość odrzucania, która wydziela podejrzane monety od reszty monet. Cecha ta skutecznie zabezpiecza przed zliczeniem fałszywek lub monet obcych krajów.