strona głównadodaj do zakładek

Liczarki do banknotów - teoria

Czym są liczarki do banknotów?

Liczarki do banknotów pozwalają zachować czas i zwiększają wydajność liczenia. Eliminują błędy jakie mogą być popełnione przy ręcznym liczeniu banknotu po banknocie. Materiał umieszczany jest na tacce liczarki. Maszyna liczy, sumuje i w zależności od modelu czasem sprawdza autentyczność banknotu. Każda liczarka stworzona jest dla określonej waluty/walut.

Wybór liczarki do banknotów

Jaki materiał ma być liczony?

Niektóre liczarki mają możliwość liczenia nie tylko banknotów, ale także czeków, kuponów i tych wszystkich innych dokumentów, które spełniają wymagania liczarki co do ich rozmiarów. Urządzenia przeznaczone do obsługi różnych walut posiadają wyświetlacz cyfrowy umożliwiający dopasowanie długości i szerokości liczonych banknotów.

Ile banknotów chcę zliczyć w danym czasie?

Każda liczarka charakteryzuje się daną ilością banknotów, która może być przeliczana na minutę. Maksymalna ilość banknotów, która z zasobnika wejściowego wędruje do liczarki zależy od maksymalnej pojemności odbiornika. Z odbiornika ręcznie wyjmuję się banknoty, w celu kontynuowania procesu przeliczania.

Jakie są wymagania co do bezpieczeństwa?

Tworzenie fałszywych pieniędzy jest ciężkim przestępstwem. Niestety wraz z postępem technicznym coraz łatwiej jest uznać doskonale podrobiony banknot za prawdziwy. Każda maszyna posiada okreslony poziom zabezpieczeń, który pozwala weryfikować prawdziwość banknotów. Patrz zabezpieczenia.

Czy chcesz aby liczarka sortowała?

Elektroniczne modele liczarek posiadają funkcje sortowania nominałów w osobne pliki.

Czy potrzebujesz liczarki do ciągłej pracy?

Niektóre liczarki są wyposażone w interfejs umożliwiający bezpośrednie podłączenie ich do innych liczarek lub do komputera. Interfejs dostarcza możliwość współpracy liczarek ze sobą i przekazywania wyników liczenia do komputera.

Dowiedz się więcej na temat zabezpieczeń banknotów jakie sprawdzaja nasze liczarki: teoria zabezpieczeń banknotów.